Jak kupić? Kontakt Koszyk 0 Produktów 0,00 PLN     Zarejestruj się
 

22 814 67 62
8.00 - 20.00 od Pn do Pt
9.00 - 17.00 w So

  Kliknij i wyślij
zapytanie

Kup część
wybierz Swój samochód
1
Marka

2
Model

3
Typ

Szukaj
Jesteś tutaj:

Amortyzatory


Dlaczego warto u Nas kupić?

Komentarze

Opinie w kategorii: Amortyzatory


POLECAM TEN AMORTYZATOR. BAAARDZO DOBRA CENA

LUBELSKI 

Super amortyzatory, fachowa obsluga sklepu. jestem bardzo zadowolony z zakupow.

Turbo44 

Nie ma lepszych amortyzatorów do Opla, bardzo szybka dostawa, polecam na 100%

Singum_D 

Najlepsze amorki, polecam stuprocentowo

rycho555 

Polecane

Najlepsze amortyzatory w AutoAmortyzatory.pl!

AmortyzatoryGłównym zadaniem amortyzatorów jest amortyzacja drgań koła wynikających z jazdy po nierównej nawierzchni. Pozwala to na sprawne pokonywanie nierówności, redukcję drgań a także gwarantuje prawidłową przyczepność. Amortyzatory pozwalają na komfortową, wygodną jazdę i ochronę pozostałych części zawieszenia.

Trzeba jednak podkreślić, że amortyzatory to nie tylko wygoda eksploatacji, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Warto więc dbać o te elementy i nie narażać ich na ewentualne usterki. W tym celu w trakcie jazdy uważajmy na dziury i zwalniajmy przed torami kolejowymi, progami etc. To najlepszy sposób na długą i bezproblemową eksploatację.

Zepsute bądź zużyte amortyzatory to udręka dla kierowcy. Jazda autem staje się mało komfortowa, koła samochodu odrywają się od jezdni (ryzyko poślizgów). Jeszcze inne symptomy to kołysanie auta na boki, „myszkowanie” przy zakrętach czy tzw. pływanie samochodu. Bardzo niebezpieczny jest także fakt, że droga hamowania wydłuża się, niekiedy nawet o 3 metry.

Powinniśmy więc na bieżąco sprawdzać stan amortyzatorów, tak jak i pozostałych części zawieszenia, w trakcie przeglądów okresowych. Tego rodzaju badań dokonuje się przynajmniej raz do roku, niemniej jednak wielu ekspertów zaleca kontrolę amortyzatorów raz na pół roku.

Zazwyczaj problemy z amortyzatorami rozwiązuje się prosto - poprzez wymianę. Co ważne, amortyzatory zawsze wymieniamy parami – na jedną oś. Wymiana jednego amortyzatora jest niekorzystna ze względu na działanie zawieszenia, a poza tym w trakcie badań technicznych za duża różnica w sprawności amortyzatorów może spowodować zatrzymanie dowodu rejestracyjnego auta. Istnieje niepisana zasada, że jeśli różnica pomiędzy amortyzatorami jednej osi wynosi pow. 20%, należy je wymienić.

W AutoAmortyzatory.pl znajdziesz jedną z największych w Polsce ofert na markowe amortyzatory do samochodów osobowych. Posiadamy części najlepszych, renomowanych producentów. Aby zapoznać się z naszą ofertę, kliknij na którąś z poniższych kategorii.

NAJPOPULARNIEJSI PRODUCENCI:

Obsługujemy
płatności
platnosci
Sklep internetowy z amortyzatorami do samochodów AutoAmortyzatory.pl
Zadzwoń do nas i zadaj pytanie naszym ekspertom od amortyzatorów i elementów zawieszenia. Nasi eksperci są dostępni codziennie pod numerem infolinii 22 814 67 62
Oryginalne amortyzatory samochodowe oraz sprężyny zawieszenia w najlepszych cenach w Polsce znajdziecie tylko w sklepie AutoAmortyzatory.pl.