Jak kupić? Kontakt Koszyk 0 Produktów 0,00 PLN     Zarejestruj się
 

22 814 67 62
8.00 - 20.00 od Pn do Pt
9.00 - 17.00 w So

  Kliknij i wyślij
zapytanie

Kup część
wybierz Swój samochód
1
Marka

2
Model

3
Typ

Szukaj
Jesteś tutaj:

Artykuły

Amortyzatory o skróconym skoku - dowiedz się o nich więcej

autorstwa , w kategorii Amortyzatory

Nawet niewielkie obniżenie prześwitu układu zawieszenia to niezwykle efektowny sposób na zmianę charakterystyki zawieszenia auta. Krótkie, sportowe sprężyny zawieszenia samochodu to jednocześnie bardzo dobry sposób na poprawę cech jezdnych pojazdu. Modyfikacje te trzeba jednak dobrze przemyśleć, a wraz ze skróceniem sprężyn zaleca się wymianę amortyzatorów na egzemplarze z skróconym skokiem.

 

Amortyzatory o skróconym skokuAmortyzatory o skróconym skoku

Amortyzatory o skróconym skoku

 

Tłok pracuje w amortyzatorze – wie to chyba każdy fan motoryzacji, który decyduje się na Tuning zawieszenia. Amorki o skróconym skoku tłoka stosuje się przy sprężynach obniżających układ zawieszenia. Do -45mm używa się standardowych amortyzatorów. Powyżej zaleca się z kolei amortyzatory skrócone.

 

Amortyzatory o skróconym skoku zostały zaprojektowane specjalnie do niższych sprężyn. Skrócony skok zapewnia najlepsze tłumienie, co w przypadku układu zawieszenia jest zadaniem podstawowym. Istotnym jest, by podczas modyfikacji mających na celu obniżenie zawieszenia, użyć najwyższej jakości amortyzatorów. Amorki skrócone produkują m.in. firmy Bilstein, Excel G, Koni, Kayaba oraz Sachs.

 

Największe zalety modyfikacji sprężyn i amorków

 

Instalacja skróconych sprężyn i amortyzatorów pozwoli w znacznym stopniu obniżyć środek ciężkości samochodu. Poprawi się dzięki temu zachowanie pojazdu podczas pokonywania ostrych zakrętów i gwałtownych manewrów skrętu. Samochód stanie się po prostu bardziej przewidywalny i stabilniejszy, a co za tym idzie bezpieczniejszy. Ponadto nie zapominajmy, że auto nabierze niezwykle drapieżnej estetyki, która przykuje uwagę niejednego przechodnia.

 

Czy modyfikacja zawieszenia ma wady?

 

Niestety żadna modyfikacja fabrycznego stanu samochodu sprowadza się jedynie do zalet. Skrócenie sprężyn i amortyzatorów w znacznym stopniu odbije się na komforcie podróżowania samochodem. Przebudowane zawieszenie staje się twardsze, a tym samym jazda, zwłaszcza po polskich drogach, mniej przyjemna.

 

Nie zapominajmy także, że skrócenie amortyzatorów i sprężyn, zważywszy na stan krajowych dróg, to rzadko opłacalny pomysł. Z niskim zawieszeniem łatwo przyjdzie kierowcy uszkodzić zderzak, urwać miskę oleju. Bardzo trudna okaże się także jazda po mieście – wysokie krawężniki uniemożliwią wjazd na niektóre parkingi.

 

Modyfikacja z umysłem

 

Na koniec, ku przestrodze, postanowiliśmy ponownie zauważyć, że najlepszym sposobem na bezpieczne obniżenie zawieszenia samochodu będzie jednoczesna wymiana sprężyn i amortyzatorów na skrócone wersje. Niestety zdarza się, że kierowcy skracają sprężyny i pozostają przy fabrycznych, standardowych amorkach. Taka modyfikacja niestety nie wróży nic dobrego.

Podziel się:
    
    

Dlaczego warto u Nas kupić?

Obsługujemy
płatności
platnosci
Sklep internetowy z amortyzatorami do samochodów AutoAmortyzatory.pl
Zadzwoń do nas i zadaj pytanie naszym ekspertom od amortyzatorów i elementów zawieszenia. Nasi eksperci są dostępni codziennie pod numerem infolinii 22 814 67 62
Oryginalne amortyzatory samochodowe oraz sprężyny zawieszenia w najlepszych cenach w Polsce znajdziecie tylko w sklepie AutoAmortyzatory.pl.