Jak kupić? Kontakt Koszyk 0 Produktów 0,00 PLN     Zarejestruj się
 

22 814 67 62
8.00 - 20.00 od Pn do Pt
9.00 - 17.00 w So

  Kliknij i wyślij
zapytanie

Kup część
wybierz Swój samochód
1
Marka

2
Model

3
Typ

Szukaj
Jesteś tutaj:

Artykuły

Co dają sportowe amortyzatory?

autorstwa , w kategorii Amortyzatory

Każdy fan czterech kółek przynajmniej raz eksperymentował ze swoim samochodem.  Jednym z najczęstszych jest modyfikacja układu zawieszenia przez wymianę amortyzatorów standardowych na sportowe. Dlaczego kierowcy decydują się na sportowe amortyzatory? Co w rzeczywistości one zmieniają?

 

Rola amortyzatorów w samochodzie jest chyba każdemu znana. Dzięki nim autem jedzie się komfortowo i bezpiecznie. Powstaje więc pytanie, czysto teoretyczne, czy poprzez wprowadzane modyfikacje, nie za bardzo zmieniamy zachowanie samochodu. Czego jest więcej – plusów, czy minusów? Sprawdźmy.

 

Sportowe amortyzatorySportowe amortyzatoryNiższe zawieszenie

 

Montaż dobrej jakości sportowych amortyzatorów obniży nieco zawieszenie i w pewnym sensie je usztywni, co może odbić się na komforcie jazdy. Sportowy amortyzator posiada bowiem regulację wysokości osadzenia sprężyny, co pozwala dostosować wysokość zawieszenia samochodu do obciążenia lub indywidualnych preferencji kierowcy.

 

Kierowca zyska dzięki temu na tym, ze samochód będzie prowadził się pewniej, stabilniej i nie będzie się przechylał na zakrętach – sportowe amortyzatory to bowiem nie tylko większa sztywność, lecz także lepsza trakcja i niższej położony środek ciężkości.

 

Efekt wizualny

 

Istotna zmiana dotyczy także prezencji auta. Założenie sportowych amortyzatorów sprawi, że samochód nabierze drapieżnego stylu, a końcowy efekt wizualny zaskoczy niejednego kierowcę. Tyczy się to nawet samochodów na małych kołach - gdy takie auto stoi na kołach nieco niższej, po prostu prezentuje się znacznie lepiej. Ładny optyczny efekt jest pewny.

 

Największa zaleta

 

Dobrej jakości amortyzatory sportowe to gwarancja optymalnego zestrojenia, które pozwala mimo wszystko znaleźć odpowiedni kompromis pomiędzy usztywnieniem zawieszenia, a komfortem jazdy samochodem. Mało tego, dzięki skróconemu skokowi pracy amortyzatory tego typu przystosowane są do współpracy ze sprężynami obniżającymi nawet do 80mm.

 

Zanim jednak zdecydujemy się na zakup sportowych amortyzatorów, pamiętajmy by zawsze korzystać z ofert znanych i cenionych na rynku motoryzacyjnym marek. Długa żywotność takich amortyzatorów wynika z konsekwentnego i profesjonalnego podejścia do produkcji oraz troski, by zapewnić kierowcom stabilność i bezpieczeństwo podczas jazdy.

Podziel się:
    
    

Dlaczego warto u Nas kupić?

Obsługujemy
płatności
platnosci
Sklep internetowy z amortyzatorami do samochodów AutoAmortyzatory.pl
Zadzwoń do nas i zadaj pytanie naszym ekspertom od amortyzatorów i elementów zawieszenia. Nasi eksperci są dostępni codziennie pod numerem infolinii 22 814 67 62
Oryginalne amortyzatory samochodowe oraz sprężyny zawieszenia w najlepszych cenach w Polsce znajdziecie tylko w sklepie AutoAmortyzatory.pl.