Jak kupić? Kontakt Koszyk 0 Produktów 0,00 PLN     Zarejestruj się
 

22 814 67 62
8.00 - 20.00 od Pn do Pt
9.00 - 17.00 w So

  Kliknij i wyślij
zapytanie

Kup część
wybierz Swój samochód
1
Marka

2
Model

3
Typ

Szukaj
Jesteś tutaj:

Artykuły

Czy warto montować zawieszenie gwintowane?

autorstwa , w kategorii Amortyzatory
Czy warto montować zawieszenie gwintowane?
Zawieszenie gwintowane

Jakie powinno być zawieszenie samochodu, który posiada sportowe zacięcie? Popularna modyfikacja, która nadaje drapieżnego stylu to obniżanie prześwitu auta. Jednym z najszybszych i także najtańszych sposobów na obniżenie oraz usztywnienie pojazdu jest zawieszenie gwintowane. Na czym polega ten wariant zawieszenia? Czy warto z niego korzystać?

 

Zacznijmy od tego, że układ zawieszenia najłatwiej jest obniżyć przy pomocy zawieszenia pneumatycznego lub wersji hydraulicznej. Niestety to metody stosunkowo drogie, na które nie każdego stać. Ponadto oba warianty nie zapewniają odpowiedniej sztywności układu zawieszenia. Między innymi z tych powodów zawieszenie gwintowane zyskało na popularności. Na czym polega budowa tego układu?

 

Jak zbudowane jest zawieszenie gwintowane?

 

Budowa tego układu nie należy do skomplikowanych. To zaledwie cztery zestawy resorujące, na które składa się sprężyna i amortyzator, który znajduje się w jej środku. Podstawowa różnica tego typu zawieszenia od wersji standardowej sprowadza się do gwintu, który wykonany jest na zewnętrznej obudowie amortyzatora samochodowego. Do zestawu zawieszenia gwintowanego należy ponadto zaliczyć nakrętki, dzięki którym możliwie jest przesuwanie sprężyn i tym samym obniżanie samochodu.

 

Jak zawieszenie gwintowane obniża prześwit?

 

Zmiana wysokości prześwitu samochodu jest w przypadku zawieszenia gwintowanego wręcz banalna i nie wymaga fachowej wiedzy warsztatowej. Po uniesieniu samochodu należy ustawić wspomniane powyżej nakrętki regulujące na odpowiedniej wysokości i skontrować je przy pomocy drugich nakrętek. I to by było w zasadzie na tyle. No, chyba że po założeniu koła efekt będzie niezadowalający…

 

Czy warto zdecydować się na zawieszenie gwintowane?

 

Zawieszenie gwintowane pozwala nie tylko na regulację prześwitu samochodu, ale przede wszystkim usztywnia auto. Montaż takiego zawieszenia umożliwia poprawę cech trakcyjnych samochodu. Usztywnienie konstrukcji samochodu sprawia, że auto m.in. sprawniej reaguje na ruchy kierownicą i po prostu lepiej się prowadzi, co ma duże znaczenie podczas dynamicznej jazdy oraz pokonywania ostrych zakrętów.

 

Niestety nie wszystko złoto, co się świeci. Zawieszenie gwintowane w dużym stopniu obniża komfort podróżowania samochodem. Jeżeli weźmiemy pod uwagę stan polskich dróg, to jazda samochodem po zamontowaniu zawieszenia gwintowanego może okazać się naprawdę uciążliwa a dla niektórych wręcz nie do zniesienia.

 

Na koniec wypada zaznaczyć, że zawieszenie gwintowane to zdecydowanie jeden z tych systemów, które można zarówno polecić, jak i odradzić. Montaż będzie zależny głównie od tego, na czym kierowcy najbardziej zależy. Trzeba po prostu wybrać między komfortem a poprawieniem cech trakcyjnych.

Podziel się:
    
    

Dlaczego warto u Nas kupić?

Obsługujemy
płatności
platnosci
Sklep internetowy z amortyzatorami do samochodów AutoAmortyzatory.pl
Zadzwoń do nas i zadaj pytanie naszym ekspertom od amortyzatorów i elementów zawieszenia. Nasi eksperci są dostępni codziennie pod numerem infolinii 22 814 67 62
Oryginalne amortyzatory samochodowe oraz sprężyny zawieszenia w najlepszych cenach w Polsce znajdziecie tylko w sklepie AutoAmortyzatory.pl.