Jak kupić? Kontakt Koszyk 0 Produktów 0,00 PLN     Zarejestruj się
 

22 814 67 62
8.00 - 20.00 od Pn do Pt
9.00 - 17.00 w So

  Kliknij i wyślij
zapytanie

Kup część
wybierz Swój samochód
1
Marka

2
Model

3
Typ

Szukaj
Jesteś tutaj:

Artykuły

Najważniejsze informacje o amortyzatorach

autorstwa , w kategorii Amortyzatory

Amortyzatory mają za zadanie utrzymać ciągły kontakt kół z podłożem, zapobiegać nadmiernemu „kołysaniu się” samochodu podczas jazdy, hamowania oraz gwałtownej zmiany kierunku jazdy. Mówiąc ogólnie, amortyzatory odpowiedzialne są za bezpieczeństwo poruszającego się samochodu.

Najważniejsze informacje o amortyzatorachNajważniejsze informacje o amortyzatorachZasada działania współczesnych amortyzatorów opiera się na hydraulicznej pompie tłokowej. Tłok amortyzatora połączony jest z kadłubem samochodu, a druga część amortyzatora którą jest cylinder, wypełniony płynem lub gazem

połączony jest z kołem pojazdu. W momencie zmieniających się warunków drogowych (dziury, uskoki, nierówności) następuje ruch tłoka w cylindrze amortyzatora, który powoduje przepływ płynu lub gazu przez jego zawory, tłumiąc przy tym drgania kół. Zawory oraz olej dobierane są indywidualnie do każdego modelu samochodu. Praktycznie każdy samochód produkowany seryjnie ma po jednym amortyzatorze przy każdym z kół. Wyjątkiem są auta wyczynowe i sportowe. Na rynku istnieją amortyzatory twarde, stosowanie najczęściej w samochodach sportowych, które dbają o

dobrą przyczepność kół i stabilność przy pokonywaniu zakrętów, oraz miękkie – wpływające na komfort i wygodę podczas jazdy. Najczęściej na rynku można spotkać amortyzatory mieszane, gdyż producenci chcą zapewnić klientom zarówno wygodę i przyjemność z jazdy, jak i również bezpieczeństwo.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to pamiętać trzeba, że zużyte amortyzatory to podwyższone ryzyko wypadku. W szczególności obniża on stały kontakt kół z nawierzchnią drogi, przez co powoduje odrywanie się kół od jezdni, zwiększając ryzyko poślizgu podczas niekorzystnych warunków drogowych takich jak deszcz, śnieg lub nierówności. Wyeksploatowane amortyzatory przyczyniają się również, do wydłużonej drogi hamowania, której wzrost może sięgać nawet 30%. Zużyte amortyzatory są przyczyną nie tylko zmniejszenia bezpieczeństwa, ale również uszkadzają inne części zawieszenia, takie jak np, wahacze, końcówki drążków kierowniczych oraz powoduje ząbkowanie opon.

Wymiana amortyzatorów musi następować wzdłuż jednej z osi pojazdu, gdyż muszą one być równomiernie obciążone. Reasumując, pamiętajmy, by nie lekceważyć tak ważnego elementu naszego samochodu, gdyż to jemu w dużej mierze zawdzięczamy nasze bezpieczeństwo.By uniknąć tych przykrych uszkodzeń, zaleca się okresowe kontrolowanie zużycia amortyzatorów co 25/35 tysięcy kilometrów na stacji diagnostycznej. Możemy również sami sprawdzić ich stan, przez wypatrywanie wycieków z ich wnętrza.

Podziel się:
    
    

Dlaczego warto u Nas kupić?

Obsługujemy
płatności
platnosci
Sklep internetowy z amortyzatorami do samochodów AutoAmortyzatory.pl
Zadzwoń do nas i zadaj pytanie naszym ekspertom od amortyzatorów i elementów zawieszenia. Nasi eksperci są dostępni codziennie pod numerem infolinii 22 814 67 62
Oryginalne amortyzatory samochodowe oraz sprężyny zawieszenia w najlepszych cenach w Polsce znajdziecie tylko w sklepie AutoAmortyzatory.pl.