Jak kupić? Kontakt Koszyk 0 Produktów 0,00 PLN     Zarejestruj się
 

22 814 67 62
8.00 - 20.00 od Pn do Pt
9.00 - 17.00 w So

  Kliknij i wyślij
zapytanie

Kup część
wybierz Swój samochód
1
Marka

2
Model

3
Typ

Szukaj
Jesteś tutaj:

Artykuły

Wszystko co powinieneś wiedzieć o odbojach na amortyzatorach

autorstwa , w kategorii Osłony i odboje amortyzatorów
Odboje amortyzatora
Odboje amortyzatora

Rola odbojów na amortyzatorach jest niezwykle istotna dla funkcjonowania układu zawieszenia samochodowego, przede wszystkim w przypadku kiepskiej jakości dróg. Dobrej jakości, sprawne odboje amortyzatorów będą doskonałym wzmocnieniem amortyzatora i będą chronić go przed skrajnymi przeciążeniami. Na czym jeszcze polega rola odbojów na amortyzatorach?

 

Dziury na polskich drogach, progi zwalniające i wszelkie uderzenia koła to zaledwie namiastka tego wszystkiego, co obciąża amortyzatory samochodowe. Odboje amortyzatorów to może element podczas jazdy niewyczuwalny, jednak gdyby nie ich obecność, to amortyzatory byłyby znacznie bardziej podatne na uszkodzenia po wjechaniu w nierówność.

 

Odboje na ratunek amortyzatorom i zawieszeniu auta

 

Dobrej jakości odboje amortyzatorów to kilka przedwczesnych usterek z głowy! Ich montaż pozwala chronić amortyzatory oraz całe zawieszenie przed uderzeniami podczas wjechania w wyrwę lub inną przeszkodę na drodze. Odboje amortyzatorów po prostu minimalizują skutki uderzenia, co przekłada się na trwałość amortyzatorów i całego układu zawieszenia.

 

Bez odbojów amortyzatora da się co prawda jeździć samochodem, ale narażamy wtedy układ zawieszenia samochodowego m.in. na przedwczesne awarie, postępującą korozję oraz uszkodzenia mechaniczne. Biorąc pod uwagę niewielką cenę odbojów amortyzatora, nie warto na tych elementach zawieszenia oszczędzać.

 

Odboje amortyzatorów najlepszej jakości

 

Jeżeli czeka Was wymiana odbojów amortyzatora to po pierwsze nie bagatelizujcie tej kwestii i nie odwlekajcie wymiany w czasie. Możecie być pewni, że zwlekanie z wymianą odbojów amortyzatora do niczego dobrego nie prowadzi. Dobrym pomysłem będzie także regularna kontrola odbojów, która towarzyszy np. sprawdzeniu stanu amortyzatorów. Ponadto, podczas wymiany, unikajmy zamienników najtańszych, od nieznanych marek, których jakość bywa tragiczna.

 

Tylko dobrej jakości odboje amortyzatorów od znanych i cenionych w branży motoryzacyjnej marek będą gwarantować bezproblemową i bezpieczną eksploatację samochodu oraz przyczynią się do wydłużenia trwałości poszczególnych części układu zawieszenia. To gwarancja do której warto dopłacić.

Podziel się:
    
    

Dlaczego warto u Nas kupić?

Obsługujemy
płatności
platnosci
Sklep internetowy z amortyzatorami do samochodów AutoAmortyzatory.pl
Zadzwoń do nas i zadaj pytanie naszym ekspertom od amortyzatorów i elementów zawieszenia. Nasi eksperci są dostępni codziennie pod numerem infolinii 22 814 67 62
Oryginalne amortyzatory samochodowe oraz sprężyny zawieszenia w najlepszych cenach w Polsce znajdziecie tylko w sklepie AutoAmortyzatory.pl.