Jak kupić? Kontakt Koszyk 0 Produktów 0,00 PLN     Zarejestruj się
 

22 814 67 62
8.00 - 20.00 od Pn do Pt
9.00 - 17.00 w So

  Kliknij i wyślij
zapytanie

Kup część
wybierz Swój samochód
1
Marka

2
Model

3
Typ

Szukaj
Jesteś tutaj:

Artykuły

Wylany amortyzator – co zrobić?

autorstwa , w kategorii Amortyzatory

Nie trzeba chyba żadnego kierowcy przekonywać, że odpowiedni stan amortyzatorów w samochodzie ma wyjątkowo istotne znaczenie dla bezpieczeństwa jazdy samochodem. Czy wylany amortyzator znacznie pogarsza komfort i bezpieczeństwo? Co zrobić, by pozbyć się tego problemu?

 

Amortyzator samochodowy to podzespół które tłumi drgania koła i części zawieszenia względem całego samochodu. Gdyby auto pozbawić amortyzatorów, po przejechaniu zaledwie najmniejszego wyboju, pojazd bujałby się niemal w nieskończoność, doprowadzając zarówno kierowcę, jak i pasażerów do mdłości a auto do ciężkiej awarii lub wypadku.

 

Czym grozi niesprawność amortyzatorów?

 

Niestety w efekcie nieudolnej pracy amortyzatorów lub nawet częściowej utraty sprawności jednego amortyzatora, czyli pogorszenia jego parametrów tłumienia od tych założonych przez producenta samochodu, może skutkować w pewnych warunkach drogowych nawet całkowitą utratą panowania nad pojazdem.

 

Groźne wycieki i wylewanie się amorków

 

Wylany amortyzator – co zrobić?Wylany amortyzator – co zrobić?

Amortyzatory mają co prawda pewien zapas płynu hydraulicznego i potrafią zachowywać się całkiem sprawnie, mimo niewielkich wycieków, ale tylko przez jakiś czas. Trzeba mieć na uwadze, że prędzej czy później dojdzie do całkowitego wylania się amortyzatora. Ponadto przez zawory tłumiące przepływ oleju zacznie się przedostawać powietrze, co znacznie zmniejszy sprawność amortyzatora. Dlatego nie można bagatelizować nawet najmniejszych wycieków.

 

Jedynym najwłaściwszym postępowaniem w takiej sytuacji jest udanie się do warsztatu samochodowego i wymiana amortyzatorów na nowe. Pamiętajmy przy tym, że jeżeli tylko pojawią się pierwsze nieprawidłowości w działaniu amortyzatorów, to nie należy tego bagatelizować. Same na pewno się nie naprawią, a jedynie narażą nas na niebezpieczeństwo.

 

Uwaga na przyzwyczajenia

 

Na koniec drobna uwaga. Zdarza się, że często kierowcy nie zauważają, że amortyzatory straciły na sprawności. W większości przypadków sprawność amortyzatorów spada bowiem stopniowo i kierowca po prostu przyzwyczaja się do zmian w zachowaniu samochodu podczas pokonywania nierówności. Ponadto na prostej, dobrej drodze prawie zawsze wszystko wydaje się być bez szwanku. Dlatego najlepiej będzie, jeżeli raz na jakiś czas skontrolujemy stan amortyzatorów w samochodzie.

Podziel się:
    
    

Dlaczego warto u Nas kupić?

Obsługujemy
płatności
platnosci
Sklep internetowy z amortyzatorami do samochodów AutoAmortyzatory.pl
Zadzwoń do nas i zadaj pytanie naszym ekspertom od amortyzatorów i elementów zawieszenia. Nasi eksperci są dostępni codziennie pod numerem infolinii 22 814 67 62
Oryginalne amortyzatory samochodowe oraz sprężyny zawieszenia w najlepszych cenach w Polsce znajdziecie tylko w sklepie AutoAmortyzatory.pl.