Jak kupić? Kontakt Koszyk 0 Produktów 0,00 PLN     Zarejestruj się
 

22 814 67 62
8.00 - 20.00 od Pn do Pt
9.00 - 17.00 w So

  Kliknij i wyślij
zapytanie

Kup część
wybierz Swój samochód
1
Marka

2
Model

3
Typ

Szukaj
Jesteś tutaj:

Artykuły

Zamarzające amortyzatory - jak sobie z tym poradzić?

autorstwa , w kategorii Amortyzatory

Zimowe awarie układu zawieszenia to nic nowego. Bardzo często dochodzi w aucie m.in. do takich problemów jak zamarzanie amortyzatorów. Czym może być to spowodowane? Czy zamarznięte amortyzatory to groźna awaria i co najważniejsze, jak się jej pozbyć?

 

Zamarzające amortyzatoryZamarzające amortyzatoryZacznijmy od tego, że niezależnie ile kilometrów przejechało nasze auto zanim nadejdzie zima, trzeba koniecznie dokonać wnikliwego przeglądu technicznego poszczególnych części samochodowych. Przedzimowa kontrola amortyzatorów to oczywiście jeden z najważniejszych punktów, choćby z racji tego, że od ich sprawności zależy nasze bezpieczeństwo.

 

Kiedy amortyzatory zamarzają?

 

Jeżeli jest zima, a z okolic amortyzatorów dobiega do kabiny dziwny stukot, to bardzo prawdopodobne, że zamarzły. Podstawowy czynnik, który prowadzi do takiej sytuacji to niskie temperatury. Druga sprawa to jednak kiepski stan techniczny amortyzatorów – jeżeli nawet w przypadku skrajnie niskich temperatur amortyzator zamarznie, oznacza to, że amortyzator nie jest szczelny i dostaje się do niego woda.

 

Jak poradzić sobie z zamarzniętymi amortyzatorami?

 

Po pierwsze upewnijmy się, że na pewno problem dotyczy zamarzania amortyzatorów. Niekiedy niska temperatura może bowiem doprowadzić jedynie do zgęstnienia oleju i tym samym do gorszej pracy amortyzatorów. Wówczas wystarczy wjechać np. do ciepłego garażu, by olej nieco się rozrzedził i praca amortyzatorów wróciła do normy.

 

Z kolei jeżeli amortyzator jest nieszczelny i przedostała się do niego woda, to niemal pewne, że po ociepleniu się, z amortyzatora wycieknie zarówno olej, jak i woda. W takim przypadku jedynym sensownym wyjściem będzie wymiana amortyzatorów na nowe. Nieszczelne nigdy nie będą bowiem sprawne - to raz, a dwa w niskich temperaturach będą zachowywać się zawsze tak samo.

 

Ile wytrzymuje amortyzator?

 

Reguły nie ma. Wszystko zależy od takich czynników jak m.in. poziom wykonania samego amortyzatora, obciążenia samochodu, liczby pokonywanych kilometrów, czy nawet od stylu jazdy kierowcy. Zwykle amortyzatory wytrzymują około 100  tys. km. Nie jest to jednak kilometraż, którym zaleca się kierować w eksploatacji auta. Zdecydowanie lepiej będzie regularnie kontrolować ich stan techniczny  - zwłaszcza przed nadejściem zimy - i w razie potrzeby wymienić.

Podziel się:
    
    

Dlaczego warto u Nas kupić?

Obsługujemy
płatności
platnosci
Sklep internetowy z amortyzatorami do samochodów AutoAmortyzatory.pl
Zadzwoń do nas i zadaj pytanie naszym ekspertom od amortyzatorów i elementów zawieszenia. Nasi eksperci są dostępni codziennie pod numerem infolinii 22 814 67 62
Oryginalne amortyzatory samochodowe oraz sprężyny zawieszenia w najlepszych cenach w Polsce znajdziecie tylko w sklepie AutoAmortyzatory.pl.