Jak kupić? Kontakt Koszyk 0 Produktów 0,00 PLN     Zarejestruj się
 

22 814 67 62
8.00 - 20.00 od Pn do Pt
9.00 - 17.00 w So

  Kliknij i wyślij
zapytanie

Kup część
wybierz Swój samochód
1
Marka

2
Model

3
Typ

Szukaj
Jesteś tutaj:

Artykuły

Zawieszenie wielowahaczowe - koszty napraw

autorstwa

Samochodowy układ zawieszenia wielowahaczowego nadal postrzegany jest jako jeden z lepszych i nowocześniejszych. Niestety, nie zawsze jest to najlepsza opcja zawieszenia. Zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę koszty naprawy układu wielowahaczowego.

 

Zawieszenie wielowahaczowe - koszty naprawZawieszenie wielowahaczowe - koszty naprawZawieszenie jednych samochodów naprawia się bardzo łatwo i stosunkowo tanio. W przypadku niektórych aut doprowadzenie układu zawieszenia do stanu, który odpowiadałby fabrycznie nowemu zawieszeniu potrafi kosztować tysiące złotych. Szczególnie, jeżeli czeka kierowcę naprawa zawieszenia wielowahaczowego.

 

Drobne usterki układu zawieszenia

 

Takie podzespoły układu zawieszenia, jak sworznie wahaczy, gumki czy też tuleje metalowo-gumowe, to elementy, których wymiana nie należy do drogich – nawet, gdy do naprawy wykorzystamy części od renomowanych producentów. Ponadto wymiana nie jest czasochłonna, więc robocizna mechanika także nie będzie kosztowała dużo.

 

Problem wahaczy aluminiowych

 

Naprawa wyżej opisana nie zawsze jest jednak możliwa. Największy problem dotyczy wahaczy aluminiowych, które trzeba wymienić w całości. Najdroższe okaże się to w przypadku samochodowego układu zawieszenia wielowahaczowego, kiedy trzeba wymienić po kilka wahaczy na każdym kole.

 

Ponadto trzeba zaznaczyć, że naprawa takiego układu generuje także wyższe koszty robocizny. Zawieszenie wielowahaczowe to z reguły układ na tyle skomplikowany, że wymaga większego nakładu pracy mechanika.

 

Koszt zakupu wahaczy i robocizny

 

Posiadacze starszych samochodów klasy średniej będą mogli zakupić komplet markowych wahaczy za około 1500 zł (jedna oś). Do kosztu naprawy należy doliczyć jeszcze około 400-500 zł za wymianę. Dla właścicieli najnowszych samochodów nie mamy dobrych wieści – koszty będą niekiedy dwa razy wyższe.

 

Różne ceny części

 

Rynek części zamiennych jest na tyle bogaty w części zamienne, że znajdziemy na nim wiele części od różnych producentów – także w bardzo różnych cenach. Zamienniki znanych marek można śmiało kupować – komplety zawieszenia od tych producentów to gwarancja wysokiej jakości i długiej trwałości. Unikajmy z kolei zakupu części mniej znanych producentów lub podróbek, bo taka naprawa mija się z celem.

Podziel się:
    
    

Dlaczego warto u Nas kupić?

Obsługujemy
płatności
platnosci
Sklep internetowy z amortyzatorami do samochodów AutoAmortyzatory.pl
Zadzwoń do nas i zadaj pytanie naszym ekspertom od amortyzatorów i elementów zawieszenia. Nasi eksperci są dostępni codziennie pod numerem infolinii 22 814 67 62
Oryginalne amortyzatory samochodowe oraz sprężyny zawieszenia w najlepszych cenach w Polsce znajdziecie tylko w sklepie AutoAmortyzatory.pl.