Jak kupić? Kontakt Koszyk 0 Produktów 0,00 PLN     Zarejestruj się
 

22 814 67 62
8.00 - 20.00 od Pn do Pt
9.00 - 17.00 w So

  Kliknij i wyślij
zapytanie

Kup część
wybierz Swój samochód
1
Marka

2
Model

3
Typ

Szukaj
Jesteś tutaj:

Artykuły

Amortyzatory a długość hamowania

autorstwa , w kategorii Amortyzatory

Odkąd przeprowadzono szereg testów i badań, już nikt nie powinien mieć wątpliwości – stan techniczny amortyzatorów w dużym stopniu wpływa na długość hamowania auta.

Amortyzatory a długość hamowaniaAmortyzatory a długość hamowaniaJak zatem wygląda to w praktyce i o jakich wartościach możemy mówić? Badania dowiodły, że amortyzatory, które są zużyte w 50 %, przy prędkości od 50 km/h wydłużają drogę hamowania o 2 m przy suchej nawierzchni. Oczywiście, w przypadku nawierzchni mokrej bądź oblodzonej, wynik ten znacznie się pogarsza. Wielu kierowców o tym nie wie, ale zużyte amortyzatory oznaczają ryzyko wpadnięcia w tzw. poślizg hydrodynamiczny już przy prędkości 81 km/h.

Poza tym, udowodniono, że autem z uszkodzonymi amortyzatorami gorzej pokonuje się zakręty i istnieje ryzyko stracenia kontroli nad pojazdem już przy 60 km/h. Dalszym skutkiem nie tyle dla nas, co dla innych kierowców, jest możliwość oślepiania ich poprzez ciągle zmieniające się światło, w wyniku bujania się auta.

Co zatem należy zrobić, aby wyeliminować tego typu ryzyko? Oczywiście wymieniać amortyzatory. W naszych, polskich warunkach amortyzatory zużywają się stosunkowo szybko, ze względu na zły stan dróg. Ostatecznym sygnałem do wymiany amortyzatorów jest olej, wyciekający z nich. Generalnie, producenci zalecają kontrolę stanu zużycia amortyzatorów co 20 tys. km.

Okresowa kontrola amortyzatorów jest tym bardziej ważna, ponieważ człowiek nieświadomie przyzwyczaja się do gorszego prowadzenia auta i generalnie do gorzej kondycji całego zawieszenia. Przez to często możemy nie wiedzieć, że amortyzatory są w słabym stanie, a tym samym – że stanowimy zagrożenie na drodze.

Jeśli nasze amortyzatory nadają się do wymiany, przy wyborze nowych warto wybierać produkty najlepszych producentów, którzy gwarantują jakość i bezpieczeństwo. Poza tym, powinniśmy zwrócić też uwagę na właściwości i charakterystykę tłumienia drgań a indywidualne zalecenia producenta auta.

Podziel się:
    
    

Dlaczego warto u Nas kupić?

Obsługujemy
płatności
platnosci
Sklep internetowy z amortyzatorami do samochodów AutoAmortyzatory.pl
Zadzwoń do nas i zadaj pytanie naszym ekspertom od amortyzatorów i elementów zawieszenia. Nasi eksperci są dostępni codziennie pod numerem infolinii 22 814 67 62
Oryginalne amortyzatory samochodowe oraz sprężyny zawieszenia w najlepszych cenach w Polsce znajdziecie tylko w sklepie AutoAmortyzatory.pl.