Jak kupić? Kontakt Koszyk 0 Produktów 0,00 PLN     Zarejestruj się
 

22 814 67 62
8.00 - 20.00 od Pn do Pt
9.00 - 17.00 w So

  Kliknij i wyślij
zapytanie

Kup część
wybierz Swój samochód
1
Marka

2
Model

3
Typ

Szukaj
Jesteś tutaj:

Sprężyny zawieszenia


Dlaczego warto u Nas kupić?

Komentarze

Opinie w kategorii: Sprężyny zawieszenia


Moje Daewoo dawno tak dobrze się nie trzymało i nie prowadziło. Jestem jak najbardziej...

Marcin 

Miałem dylemat między KYB a MONROE i zdecydowałem się na KYB - trochę poczytałem. Na...

Borys 

Nie znałem tej firmy, ale przekonałem się na własnym aucie, że warto jej zaufać

Jakub 

Polecam !

Dawid 

Polecane

Nasza cena: 218zł Więcej

Najlepsze sprężyny w AutoAmortyzatory.pl!

 Sprężyny zawieszeniaSprężyny zawieszenia to części o których kierowcy często zapominają, mimo że ich rola w aucie jest bardzo ważna. Podstawowym zadaniem sprężyn jest bowiem utrzymywanie masy auta oraz łagodzenie drgań, powstających przy jeździe po nierównej powierzchni.

To jednak nie jedyne funkcje sprężyn zawieszenia. Warto tu wspomnieć o m.in. wydłużeniu żywotności elementów układu jezdnego (części metalowo-gumowe zawieszenia, ogumienie) a przede wszystkim – amortyzatorów. Mają także ogromny wpływ na bezpieczeństwo, jako że stanowią czynnik zapewniający utrzymanie przyczepności opon do jezdni.

Eksperci zalecają regularną kontrolę sprężyn zawieszenia podczas okresowych przeglądów, i ich wymianę w razie nadmiernego zużycia bądź usterki (złamania etc.). Zużyte sprężyny skutkują obniżeniem prześwitu podwozia, co negatywnie wpływa na geometrię kół i bezpieczeństwo kierowcy. Mocno wyeksploatowane sprężyny zawieszenia są w stanie pęknąć w najmniej oczekiwanym momencie, a to już może spowodować wypadek na drodze.

Jeśli więc zaobserwujemy objawy zużytych sprężyn i stwierdzimy to w trakcie profesjonalnego badania, jedynym wyjściem jest wymiana sprężyn. Pozwoli to na poprawę geometrii zawieszenia a także ogólnej jakości prowadzenia auta. Auto powinno odzyskać poprawną wysokość względem drogi i lepszą przyczepność.

Pamiętajmy, że niezależnie od sytuacji, sprężyny należy wymieniać parami na jedną oś (albo wszystkie naraz), bo tylko taka wymiana gwarantuje równy prześwit i uniknięcie przechylenia samochodu na jedną stronę w trakcie hamowania. Wielu ekspertów zaleca dodatkowo wymianę amortyzatorów, żeby parametry zawieszenia były takie same względem wartości fabrycznych.

Znakomite sprężyny zawieszenia znajdziesz na naszej stronie, AutoAmortyzatory.pl. Posiadamy bogatą ofertę sprężyn do przeróżnych modeli samochodów. Jeśli sprężyny zawieszenia w Twoim aucie nadają się do wymiany, kliknij na jeden z poniższych odnośników.

NAJPOPULARNIEJSI PRODUCENCI:

Obsługujemy
płatności
platnosci
Sklep internetowy z amortyzatorami do samochodów AutoAmortyzatory.pl
Zadzwoń do nas i zadaj pytanie naszym ekspertom od amortyzatorów i elementów zawieszenia. Nasi eksperci są dostępni codziennie pod numerem infolinii 22 814 67 62
Oryginalne amortyzatory samochodowe oraz sprężyny zawieszenia w najlepszych cenach w Polsce znajdziecie tylko w sklepie AutoAmortyzatory.pl.