Jak kupić? Kontakt Koszyk 0 Produktów 0,00 PLN     Zarejestruj się
 

22 814 67 62
8.00 - 20.00 od Pn do Pt
9.00 - 17.00 w So

  Kliknij i wyślij
zapytanie

Kup część
wybierz Swój samochód
1
Marka

2
Model

3
Typ

Szukaj
Jesteś tutaj:

Artykuły

Gdy auto wpada w turbulencje - poznaj możliwe przyczyny

autorstwa , w kategorii Amortyzatory

Turbulencje podczas jazdy to nie tylko przypadłość aut starszych, ale i tych całkiem nowych. Zdarza się bowiem, że jeszcze w okresie gwarancyjnym pojawia się taki problem. Przyczyn wibracji jest wiele a szuka się ich najczęściej w układzie napędowym. Auto wpada w turbulencje jednak także z innych przyczyn – m.in. niesprawnego zawieszenia.

 

Zacznijmy od tego, że układ zawieszenia wydaje się stosunkowo prostym systemem, który mimo tej prostej budowy, musi spełniać wiele istotnych, często sprzecznych funkcji. Zawieszenie ma kluczowy wpływ na komfort i prowadzenie samochodu. Wszelkie nieprawidłowości poszczególnych elementów układów będą miały negatywny wpływ na jazdę i mogą powodować m.in. turbulencje.

 

Luzy w układzie zawieszenia

 

Podstawowa przyczyna wibracji auta podczas jazdy to wszelkiego rodzaju luzy w układzie zawieszenia samochodowego. Jeżeli luzy zawieszenia będą na tyle duże, że np. wyczuwalne już podczas postoju, to niemal pewne, że auto będzie wpadać w turbulencje, gdy zaczniemy jechać. Ponadto im szybciej będziemy jechać, tym drgania będą bardziej wyczuwalne.

 

Największy problem stanowić będą luzy na końcówkach drążków kierowniczych i sworzniach wahaczy. Co prawda luzy na tych częściach nie będą miały tak dużego wpływu na turbulencje samochodu podczas jazdy jak np. zużyta przekładnia, to jednak warto wszelkie luzy jak najszybciej wyeliminować, choćby ze względu na ogólny stan zawieszenia.

 

Zużyte amortyzatory

 

Za turbulencje auta podczas jazdy odpowiada także zużycie amortyzatorów. Niesprawny amortyzator potrafi nie tylko wpaść w drgania, ale i nie jest w stanie ich wytłumić. Auto wpada więc w turbulencje nawet podczas energicznego przyspieszania na nierównej drodze. Sytuacja pogarsza się, jeżeli zużycie amortyzatorów towarzyszy luzom w układzie zawieszenia lub kierowniczym.

 

Na koniec wypada zaznaczyć, że podwyższony poziom wibracji nie odbija się jedynie na komforcie użytkowania samochodu. Im częściej auto wpada w turbulencje tym większe prawdopodobieństwo, że stracimy kontrolę nad pojazdem. Ponadto zbyt częste wibracje będą miały wpływ na pogorszenie stanu technicznego samochodu.

Podziel się:
    
    

Dlaczego warto u Nas kupić?

Obsługujemy
płatności
platnosci
Sklep internetowy z amortyzatorami do samochodów AutoAmortyzatory.pl
Zadzwoń do nas i zadaj pytanie naszym ekspertom od amortyzatorów i elementów zawieszenia. Nasi eksperci są dostępni codziennie pod numerem infolinii 22 814 67 62
Oryginalne amortyzatory samochodowe oraz sprężyny zawieszenia w najlepszych cenach w Polsce znajdziecie tylko w sklepie AutoAmortyzatory.pl.