Jak kupić? Kontakt Koszyk 0 Produktów 0,00 PLN     Zarejestruj się
 

22 814 67 62
8.00 - 20.00 od Pn do Pt
9.00 - 17.00 w So

  Kliknij i wyślij
zapytanie

Kup część
wybierz Swój samochód
1
Marka

2
Model

3
Typ

Szukaj
Jesteś tutaj:

Artykuły

Ile powinny wytrzymać amortyzatory samochodowe?

autorstwa , w kategorii Amortyzatory

Amortyzatory samochodowe stanowią jedne z kluczowych auto części mających bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Wykonują one ciężką pracę, przez co należy je okresowo kontrolować oraz w razie potrzeby zmieniać na nowe. Jaki dystans powinny pokonać dobrej jakości amortyzatory samochodowe?

 

Ile powinny wytrzymać amortyzatory samochodowe?Ile powinny wytrzymać amortyzatory samochodowe?Wyróżniamy dwa główne rodzaje amortyzatorów samochodowych – gazowe oraz gazowo-olejowe. Amortyzatory gazowe są montowane w większości współcześnie produkowanych samochodów. Poprzez znacznie bardziej zaawansowaną technologię wykonania, zastąpiły one montowane dotychczas w pojazdach amortyzatory gazowo-olejowe, które pomimo faktu, że są miększe i bardziej komfortowe w eksploatacji, to charakteryzują się mniejszą wytrzymałością i odpornością na trudy codziennej eksploatacji samochodu w porównaniu z ich gazowymi odpowiednikami.


Ile kilometrów powinny wytrzymać amortyzatory samochodowe? Jest to uzależnione od wielu czynników. Przede wszystkim, należy zwrócić uwagę na jakość amortyzatorów – z pewnością dłuższymi przebiegami będą charakteryzować się dobrej jakości amortyzatory samochodowe, pochodzące od cenionych i renomowanych producentów. Na rynku części zamiennych tzw. „aftermarket” istnieje wiele firm, które oferują podzespoły nieodstające jakościowo od oryginalnych podzespołów, dostępnych w Autoryzowanych Stacjach Obsługi Pojazdów (tzw. ASO).


W skrajnych przypadkach, wymiana amortyzatorów może okazać się konieczna po pokonaniu zaledwie 20-30 tys. km. Najczęściej jest to spowodowane słabą jakością amortyzatorów, które pochodzą od mniej znanych producentów. Dobre amortyzatory są w stanie bez większych przeszkód pokonywać dystanse z rzędu 100 tys. km. Pamiętajmy, aby nie lekceważyć pierwszych objawów zużycia amortyzatorów, tylko już po pierwszych oznakach przeprowadzić ich wymianę. Niekiedy może zdarzyć się, że do awarii amortyzatorów dojdzie podczas jazdy samochodem, co jest w stanie wykluczyć nasz samochód z dalszej jazdy. Nie zapominajmy także o tym, że amortyzatory powinno wymieniać się parami, na jednej osi.

Podziel się:
    
    

Dlaczego warto u Nas kupić?

Obsługujemy
płatności
platnosci
Sklep internetowy z amortyzatorami do samochodów AutoAmortyzatory.pl
Zadzwoń do nas i zadaj pytanie naszym ekspertom od amortyzatorów i elementów zawieszenia. Nasi eksperci są dostępni codziennie pod numerem infolinii 22 814 67 62
Oryginalne amortyzatory samochodowe oraz sprężyny zawieszenia w najlepszych cenach w Polsce znajdziecie tylko w sklepie AutoAmortyzatory.pl.